Dhuruesit tanë

Dhurimet janë mundësuar nga subjekte e persona të ndryshem.
• Nga autorët vendas e dashamirës të shumtë të librit dhe Bibliotekës.
• Vecojmë bashkëpunimin me shtëpitë botuese “Pegi”, “Dudaj” e “Uegen”
• Dhurime fale donatoreve nga jashtë vendit, si Shtepine Botuese “Amato-Isufaj” dhe Djana Isufaj ne Itali.
• Për t’u vlerësuar është bashkëpunimi me Qendren Kulturore Shqiptare “Migjeni” Boras Suedi, të cilët në një takim letrar në Bibliotekën tonë dhuruan disa tituj librash,
Falë donacioneve të autorëve fierakë, enteve botuese lokale e vendore, qytetarëve e dashamirësve të librit, dhurimet po shtohen cdo vit. Mirënjohje per ta!

Classes Offered

Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrice

ESOL Classes

5:30pm – 6:50pm, Room 102, FREE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Lorem ipsum dolor 

Adult English Classes

5:30pm – 6:50pm, Room 102, FREE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Lorem ipsum dolor 

English for Work

5:30pm – 6:50pm, Room 102, FREE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Lorem ipsum dolor